Başlıksız-1.png

3D BASKI NEDİR?

Üç boyutlu baskı 3 boyutlu olarak tasarlanmış sanal bir nesnenin polimer, kompozit, reçine gibi malzemelerden ısıl veya kimyasal işlemden geçirilerek üretilme işlemidir. Bu işlemi gerçekleştiren cihazlara ise üç boyutlu yazıcı adı verilir. Baskılar birçok türde hammaddenin kullanılması ile yapılabilir. Normal kullanıcı bazında en yaygın kullanımı olan hammadde PLA ve ABS adı verilen sert plastiklerdir. Değişik türlerde ve tekniklerde baskı yapabilen üç boyutlu yazıcılar vardır. En yaygın kullanıma sahip olan üç boyutlu yazıcıların çalışma prensibi bilgisayar ortamında hazırlanmış herhangi bir üç boyutlu bir nesnenin sanal olarak katmanlara bölünmesine ve her bir katmanının eritilen hammadde dökülerek üst üste gelecek şekilde basılmasına dayanır. Üç boyutlu baskı teknolojisi 1980'li yıllarda başlamıştır. Buna rağmen 2010 yılından sonra adı daha fazla duyulmaya başlanmış ve günümüzde çok daha yaygın bir şekilde kullanılır hale gelmiştir. Bunun nedenleri olarak medyada daha fazla yer almaya başlaması, birçok sayıdaki girişimci firmaların bu teknolojiye yatırım yapması, akademik çevrelerin ilgi göstermesi, teknolojinin birçok alanda getirdiği kolaylıklar ve avantajların yanı sıra üretim maliyetlerinin düşmesi gösterilebilir.

3D BASKI SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Eğer modeliniz hazırsa, dosyayı ve ek detayları (renk, malzeme, adet vs.) form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz. Dosya bize ulaştıktan sonra, çalışma saatleri içinde geri dönüş yapılacaktır. Çalışma saatleri dışında gönderilen e-postalar ertesi gün yanıtlanacak ve size bir fiyat teklifi sunulacaktır.

Fiyat teklifinin içinde, termin süresi ve fiyat bilgisi yer alacaktır. Onaylamanız halinde, en geç 1 gün içinde baskı işlemine alınacaktır.

Baskı işleminden sonra adınıza veya şirket adına KDV faturası kesilecektir. Anlaşmalı kargomuzla veya işyerimize gelip teslim alabilirsiniz.

Modeliniz hazır değilse ilgili menüye geçip detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.   3D Tasarım