Aparat ve Fikstür Üretimi

Katmanlı imalat olarak da bilinen 3B baskı; geleneksel imalat yöntemlerine kıyasla azalan malzeme tüketimi, artan performans ve verimlilik ile teslim süresini kısaltır ve üretim maliyetini azaltır. 3B baskı teknolojileri ile üretim, oldukça kolay bir süreçtir ve parçanın gereksinimlerini karşılayabilecek geniş bir malzeme yelpazesi sahiptir. Aparat ve fikstürleriniz, 3B baskı teknolojileri ile ihtiyacınıza göre üretilebilir.

3B baskı ile fikstür üretiminin avantajları

 3B baskı teknolojileri, aparat ve fikstür ihtiyaçlarınız için tasarım kısıtlamalarını ortadan kaldırırken maliyet ve teslim süresi düşürür.
  Aparat ve fikstür üretiminde 3B baskı teknolojilerini seçmek, yüksek maliyete ve belirsiz sonuçlara sahip geleneksel imalat yöntemlerinin sunamadığı avantajları sunar.
  Üretim alanlarınızda pozisyonlama, yerleştirme, kaldırma ve koruma gibi ihtiyaçlarınız için aparat ve fikstür üretimlerini de hızlı imalat çözümlerimiz ile gerçekleştirebiliriz.
  Konvansiyonel fikstür ve aparat imalatının pahalı ve yavaş olduğu durumlarda, 3B Yazıcıda üreteceğimiz parçalarla ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.
  Düşük ömürlü ve seyrek kullanılan aparatlarda ve sık ürün çevrimlerinde gerek hız gerekse de maliyet avantajı nedeniyle katmanlı imalat teknolojilerinden faydalanabilirsiniz.
 Verimliliği arttırmak için doğru toleranslarda aparat, fikstür, kalıp ve taslakların hazırlanması Ar-Ge faaliyetleri yürüten kullanıcılarımız için önemlidir. Bu noktada tekrarlanabilirliği çok yüksek olan büyük ve endüstriyel 3d yazıcılarımız bizlere yardımcı olmaktadır.

Daha hafif fikstürler

3B baskı teknolojileri ile aparat ve fikstür üretiminin avantajlarından biri de ağırlığı istenilen oranda azaltabilmektir. Dayanıklı plastikler, geleneksel metal kesme süreçlerine mükemmel bir alternatiftir. 3B baskı teknolojileri ile %70’e kadar daha hafif parçalar üretilebilir. Ağır metal parçalara kıyasla hafifleşen parçalar, işçilerinizin üretim alanında parçaları daha rahat bir şekilde hareket ettirebilmesini sağlar. Ayrıca, daha hafif parçalar kullanım kolaylığı sağlarken metal parçalar ile birebir aynı fonksiyonlara sahip olabilir.

Talaşlı İmalata bağlı kalmamak

Fikstür ve aparat parçalarınızın 3B baskı teknolojileri ile imalatına uygun olanları, talaşlı imalatta harcanan zamana ve maliyetlere göre çok daha avantajlı bir şekilde hızlıca üretime alıp kısa zaman içerisinde sonuca daha uygun maliyetlerde ulaşabilirsiniz.